dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

sobota, 24 września 2011

Eucharis - jak pielęgnować


Eucharis

 
Eucharis pochodzi z Ameryki Południowej. Jest to roślina, która charakteryzuje się pięknymi, białymi kwiatami oraz długimi liśćmi koloru ciemnozielonego. Dorasta do około 50 cm wysokości. Swoim wyglądem przypomina lilię, dlatego też nic w tym dziwnego, że często bywa nazywany Lilią Amazońską. 
Eucharis jest rośliną cebulową, która najlepiej rośnie w miejscach jasnych, jednakże nie bardzo nasłonecznionych. Warto wybrać stanowisko półcieniste. Do tego koniecznie ciepłe i osłonięte od wiatru. Preferuje glebę żyzną, bogatą w składniki odżywcze, przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną.


Wymaga regularnego podlewania oraz nawożenia. Eucharis dobrze spisuje się jako roślina doniczkowa. Tym bardziej, że nie jest mrozoodporny, co oznacza, że wymaga wysadzania z ziemi na okres zimy. Rozmnaża się go z cebul przybyszowych. Cebule ponownie sadzi się do ziemi wiosną, w kwietniu. W ciągu sezonu może ona wytworzyć około 3 nowych cebulek.
 


Eucharis kwitnie od stycznia do lutego. Jego kwiaty można tym samym podziwiać jedynie podczas uprawy doniczkowej. Powinien mieć zapewnioną wysoką temperaturę, czyli około 20 stopni Celsjusza, zimą niewiele mniej - 18 st.

 Nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Rzadko choruje. Co ciekawe jego kwiaty bardzo często są wykorzystywane w kompozycjach florystycznych. Cięte utrzymują się przeszło tydzień, w doniczce kwitnienie trwa blisko trzy tygodnie. 

Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

1 komentarz:

  1. Dawno temu dostałam sadzonkę tego kwiatu, a dopiero dziś dowiedziałam się jak się nazywa. Uwielbiam go :P

    OdpowiedzUsuń