dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

sobota, 24 września 2011

Pęcherznica - jak pielęgnować

 
 
Pęcherznica
 
 
Pęcherznica jest krzewem, którzy pochodzi z Ameryki, gdzie jest najbardziej rozpowszechniony. Cechują go ząbkowane liście oraz małe kwiaty, które zebrane są w baldachogrona. Najczęstszej są one koloru białego lub różowego, wszystko zależy od odmiany.Pęcherznica to krzew mało wymagają, a przy tym dość ozdobny. Jest ona odporna na niskie temperatury, dobrze znosi
zimy i nie wymaga okrywania. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Powinna zajmować stanowiska jasne, słoneczne, chociaż dobrze rośnie również w półcieniu, co więcej - cień nie stanowi dla niej problemu.

 
Pęcherznica nadaje się doskonale do nasadzeń w parkach, innych miejscach użyteczności publicznej, bowiem nie robi sobie nic z zanieczyszczenia powietrza. Jest to krzew, który cechuje się szybkim wzrostem.

 
 
Ozdobę owego krzewy stanowią nie tylko kwiaty, ale i owoce, które pojawiają się po ich przekwitnięciu oraz liście przebarwiające się na pomarańczowo i żółto jesienią. Czy ktoś z Was jest szczęśliwcem posiadającym owy krzew w przydomowym ogrodzie? 
 
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz