dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 10 października 2011

Goździk pierzasty

 
Goździk pierzasty
 
 
Goździki to niezwykle ozdobne kwiaty ogrodowe. Cieszą każdego ogrodnika, szczególnie podczas kwitnienia. Wtedy to wyglądają najbardziej dekoracyjnie. Małe, miniaturowe odmiany niestety nie nadają się do wykorzystania w tworzeniu kompozycji florystycznych. A właśnie do takich zalicza się Goździka pierzastego, bowiem dorasta on do 30 cm wysokości, przy czym zazwyczaj osiąga mniejsze rozmiary. 

Goździk pierzasty rozpoczyna kwitnienie w czerwcu. Kwiaty są koloru białego lub delikatnie różowego. Ich cechą charakterystyczną są postrzępione płatki. Ponadto pięknie, intensywnie pachną. Na uwagę odmiana ta zasługuje również dzięki swoim liściom oraz łodygom, które są koloru sinozielonego. Warto dodać, ze goździk ten dość szybko się rozrasta, w krótkim czasie tworzy piękne kobierce.

Goździk pierzasty
, w naturalnym środowisku, jest rośliną chronioną. Dobrze rośnie w miejscach jasnych, słonecznych. Poradzi sobie również w półcieniu. Podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne, bogate w wapń, piaszczysto-gliniaste. Można go w bardzo łatwy sposób rozmnożyć - przez wysiew nasion, sadzonkowanie lub podział większej rośliny.

Jest to odmiana dość odporna na choroby. Może być atakowana przez szkodniki, takie jak chociażby ślimaki. W razie zauważenia jakichkolwiek objawów należy jak najszybciej rozpocząć opryski. Goździk pierzasty nadaje się do sadzenia na rabatach, ogródkach skalnych, w miejscach wyeksponowanych. Ponadto również w dekoracyjnych donicach, które można postawić na tarasie czy balkonie. 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz