dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 18 października 2011

Przylaszczka siedmiogrodzka

 
Przylaszczka siedmiogrodzka
 
 
Przylaszczka siedmiogrodzka to niewielka bylina ogrodowa, która stanowi ozdobę każdego zakątka, szczególnie w czasie kwitnienia. Dorasta do 15 cm wysokości. Tworzy niewielkie kępy. Kwiaty pojawiają się w marcu. Ostatnie okazy można podziwiać jeszcze na przełomie maja i czerwca. Są one koloru fioletowego, czerwonego, białego lub różowego. Wszystko zależy od konkretnej odmiany. Są średniej wielkości.Przylaszczka siedmiogrodzka może pochwalić się również zielonymi liśćmi, dzielonymi na trzy, o ząbkowanych brzegach. Jest ona zupełnie mrozoodporna. Nie wymaga okrywania na zimę, jednakże dla pewności, w pierwszym roku po posadzeniu można ją okryć igliwiem.Przylaszczka ta preferuje podłoże bogate w
próchnicę, dość wilgotne, lekko kwaśne, żyzne i przepuszczalne zarazem. Najlepiej rośnie w miejscach półcienistych, a nawet cienistych. Jest niezwykle łatwa w uprawie. Nie wymaga ani cięcia, ani też regularnego zajmowania się nią, podlewania czy nawożenia. Rozmnożyć ją można albo przez wysiew nasion, albo też podział większych okazów, co najlepiej robić wiosną.


Przylaszczka siedmiogrodzka rzadko atakowana jest przez
choroby. Jej liście mogą natomiast atakować szkodniki takie jak chociażby ślimaki. Gdyby jednak zdarzyło jej się źle wyglądać, zauważylibyśmy jakieś objawy choroby, należy jak najszybciej zastosować opryski.
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz