dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

sobota, 22 października 2011

Wiązówka bulwkowata

 
Wiązówka bulwkowata
 
 
Wiązówka bulwkowata to niewielka bylina, którą zalicza się do rodziny
różowatych. Charakteryzuje się grubymi korzeniami, a na uwagę zasługuje podczas kwitnienia. Dorasta do około 60 cm wysokości. Zazwyczaj można w naszych przydomowych ogródkach podziwiać okazy mniejsze. Nadaje się do sadzenia zarówno w kompozycjach z innymi roślinami ogrodowymi, jak i na skalniakach. Bywa częstym gościem na tarasach czy balkonach. W dekoracyjnych donicach prezentuje się niezwykle dekoracyjnie.


Wiązówka bulwkowata kwitnie od czerwca do sierpnia, tym samym przez całe
lato. Kwiaty są koloru białego lub kremowe. Zazwyczaj na łodydze pojawiają się po kilkanaście sztuk, tworzą gęste kwiatostany. Są maleńkie, bardzo drobne. Jednakże pięknie pachną, roztaczają wokół siebie dość intensywny zapach. Przed rozwinięciem się występują w postaci drobnych, różowych pąków.


Liście owej odmiany wiązówki są koloru ciemnozielonego. Tworzą one rozetę. Warto dodać, że były one niegdyś wykorzystywane w medycynie ludowej. Wiązówka bulwkowata jest rośliną odporną na niskie temperatury, chociaż młode okazy dla pewności warto okrywać chociażby igliwiem. Preferuje one stanowiska jasne, słoneczne, chociaż poradzi sobie również w półcieniu.Wiązówka bulwkowata najlepiej rośnie w glebie wilgotnej, bogatej w
próchnicę, żyznej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej. Wymaga regularnego podlewania, jednakże nie wolno jej przelać, bowiem może to z czasem prowadzić do zgnilizny korzeni. Łatwo można ją rozmnożyć - czy to przez wysiew nasion, czy też podział większego, starszego okazu. Rzadko atakują ją choroby i szkodniki, dzięki czemu jest łatwa w uprawie i nie sprawia większych trudności. 
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz