dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

czwartek, 24 listopada 2011

Piwonia chińska 'Noemie Demay'


Piwonia chińska 'Noemie Demay'

Piwonie to niezwykle dekoracyjne kwiaty ogrodowe. Występują w różnych odmianach i w zależności od nich osiągają chociażby odmienne rozmiary. Wystarczy spojrzeć na Piwonię chińską 'Noemie Demay', która dorasta do metra wysokości, przy czym może mieć tyleż samo szerokości. Pięknie prezentuje się czasie kwitnienia. Wówczas to bowiem pojawiają się duże, pełne kwiaty koloru fioletowo-różowego, które mają około 20 cm średnicy.

Niestety w miarę jak przekwitają blakną. Jednakże i tak są niezwykle dekoracyjne i doskonale nadają się do cięcia, tworzenia kompozycji florystycznych. Przepięknie wręcz wyglądają nie tylko w ogrodzie, ale i wazonie. Tym bardziej, że roztaczają wokół siebie przyjemny zapach Kwitnienie przypada na miesiące- czerwiec oraz lipiec.

Należy mieć na uwadze podczas sadzenia, cięcia owej piwonii, że jest to roślina trująca. Nieumyślnie przeniesienie, dostanie się soków do ust może wywołać podrażnienie żołądka. Piwonia chińska 'Noemie Demay' najlepiej rośnie w miejscach jasnych, słonecznych. Poradzi sobie również w półcieniu.

Preferuje podłoże lekko kwaśne, przepuszczalne, żyzne, próchnicze, do tego umiarkowanie wilgotne. Bardzo ważne jest jej regularne podlewanie, nawożenie oraz usuwanie przekwitniętych kwiatów oraz obumarłych liści jesienią. Warto dodać, że piwonie to rośliny całkowicie mrozoodporne.


Odmiana 'Noemie Demay' może być rozmnażana przez podział. Zabieg ten powinien być wykonywany późnym latem lub wiosną. Piwonia ta może być atakowana przez szkodniki (gąsienice, ślimaki, mszyce) lub choroby roślin (mączniak, pleśń, choroby wirusowe). W razie zauważenia jakichkolwiek objawów należy jak najszybciej zastosować opryski.
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz