dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

środa, 16 listopada 2011

Lilia 'Pasolini'

 
Lilia 'Pasolini'
 
 
Lilia 'Pasolini' to odmiana charakteryzująca się dużymi kwiatami o kształcie misy, które skierowane są do góry. Kwiaty są koloru wiśniowego, do tego z lekkim kropkowaniem. Każdy ma 6 płatków i taką samą liczbę brudzących pylników.


Lilia 'Pasolini' kwitnienie rozpoczyna w lipcu i trwa ono około dwóch tygodni. Kwiaty pachną dość intensywnie, jednakże w porównaniu z innymi odmianami można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest on delikatny.Odmiana 'Pasolini' ma ciemnozielone liście, które sa dość wąskie i na łodydze ułożone naprzemianlegle. Mają one od 0,5 do 2 cm szerokości. Pęd jest sztywny i dorasta nawet do 140 cm wysokości.Lilia 'Pasolini' najlepiej rośnie w miejscach jasnych, słonecznych. Podstawa pędu powinna być jednak chociaż trochę ocieniona. Preferuje podłoże lekko kwaśne, dość wilgotne, przepuszczalne, ziemię żyzną. Cebule sadzi się jesienią lub wiosną na głębokości około 8-10 cm.Odmiana 'Pasolini' rozmnaża się przez cebule przybyszowe. Jest dość odporna na występowanie
chorób, jednakże to nie wyklucza ich występowania. Może być atakowana przez szkodniki. W razie zauważenia objawów należy jak najszybciej zastosować opryski. 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

1 komentarz:

  1. Piękne kwiaty ja też uwielbiam kwiaty również ogrodowe.

    OdpowiedzUsuń