dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

sobota, 12 listopada 2011

Żurawka 'Mint Julep'

 
Żurawka 'Mint Julep'
 
 
 Żurawka 'Mint Julep' to odmiana, która cechuje się poduszkowatym pokrojem. Bylina ta stanowi ozdobę ogrodu nie tylko podczas kwitnienia, ale od wiosny do jesieni. Na uwagę zasługuje nie tylko dzięki swoim kwiatom, ale i liściom, które sa jaskrawo-zielone, limonkowe. Z czasem stają się ciemniejsze i pojawia się na nich srebrny nalot. Żurawka ta dorasta do 40 cm wysokości.


Kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa do czerwca. Kwiaty są drobne, w kształcie dzwonków. Znajdują się na długiej łodydze, zebrane są na niej po kilka, kilkanaście sztuk. Zazwyczaj koloru białego. Nadają się do cięcia, jednakże dłużej utrzymują w ogrodzie aniżeli w kompozycjach florystycznych.Żurawka 'Mint Julep' jest całkowicie mrozoodporna. Część naziemna zanika na
zimę, wiosną bylina wypuszcza nowe liście. Nie sprawia żadnych problemów w uprawie. Najlepiej rośnie w miejscach jasnych, jednakże da sobie radę w półcieniu oraz miejscu cienistym. Preferuje podłoże umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne, przepuszczalne, żyzne, do tego bogate w próchnicę.


Odmianę ową bardzo łatwo rozmnożyć, podobnie jak wszystkie żurawki. Najlepiej zrobić to przez wysiew nasion, albo też podział większej rośliny (poleca się do tego wiosnę). Żurawka 'Mint Julep' jest odporna na ataki
choróbobjawów należy jak najszybciej spryskać ją środkami chemicznymi. Nadaje się do uprawy nie tylko w ogrodzie, ale i ozdobnych donicach na tarasach czy balkonach. Pięknie prezentuje się w kompozycjach z innymi kwiatami ogrodowymi.
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz