dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

piątek, 4 listopada 2011

Żurawka 'Lime Rickey'

 
Żurawka 'Lime Rickey'
 
 
 Żurawka 'Lime Rickey' to bylina, która osiąga nieznaczne rozmiary, dorasta bowiem do 30 cm wysokości. Jest łatwa w uprawie, nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, do tego rzadko bywa atakowana przez choroby oraz szkodniki. Oczywiście w razie zauważenia objawów należy zastosować jak najszybciej opryski.







Odmiana 'Lime Rickey' charakteryzuje się dużymi liśćmi koloru zielono-żółtego. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i stanowią jej ozdobę aż do sierpnia. Ponieważ znajdują się na długich, cienkich łodyżkach nadają się do układania w kompozycjach florystycznych, jednakże w ogrodzie utrzymują się znacznie dłużej aniżeli w wazonie. Są one koloru białego.



Bylina ta jest odporna na mróz. Jej naziemna część, czyli liście, na
zimę zanikają, by pojawić się ponownie wiosną. Żurawka 'Lime Rickey' najlepiej rośnie w miejscach jasnych, słonecznych, jednakże poradzi sobie także w półcieniu. Podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne, lekko kwaśne oraz dość wilgotne.

Wymaga ona podlewania kiedy przez dłuższy czas nie zanotowano opadów deszczu. Oczywiście można ją nawozić, jednakże nie jest to zabieg niezbędny. Co więcej łatwo można ją rozmnożyć - czy to przez wysiew nasion, czy tez podział większej rośliny. Ładnie prezentuje się nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie czy balkonie - umieszczona w dekoracyjnych donicach z innymi roślinami ogrodowymi
 
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.nasze-kwiaty.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz